GLEWER
GLEWER

KOTŁY GAZOWE

Kotły gazowe cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród inwestorów przystępujących do modernizacji systemu grzewczego w domu.

Nowoczesne kotły zasilane gazem to bowiem urządzenia energooszczędne, zapewniające jednocześnie wysoki komfort użytkowania.

Wybierając kocioł gazowy z firmą GLEWER masz pewność, że jego moc będzie dostosowana do Twojego budynku, co sprawi iż nie będzie żadnego problemu z utrzymaniem właściwej temperatury.

WYSOKA JAKOŚĆ URZĄDZEŃ

Nowoczesne kotły gazowe to urządzenia praktycznie bezobsługowe. Nie wymagają dokładania paliwa i stałego kontrolowania ich pracy. Po odpowiednim zaprogramowaniu urządzenia o ogrzewaniu gazowym można właściwie zapomnieć.

Nowoczesne kotły gazowe wyposażone są w zamkniętą komorą spalania dzięki czemu nie muszą być montowane w osobnym pomieszczeniu przeznaczonym na kotłownię. Mogą być zainstalowane np. w łazience, garderobie czy kuchni.

Montaż kotła gazowego jest szczególnie opłacalny, jeśli dom jest lub może być podłączony do sieci gazowej, ponieważ ogrzewanie gazem ziemnym jest stosunkowo niedrogie.

Wśród nośników energii umożliwiających korzystanie z bezobsługowych urządzeń grzewczych: gaz płynny, olej opałowy czy energia elektryczna – gaz ziemny jest najtańszy.

 

RODZAJE KOTŁÓW GAZOWYCH

Kocioł jednofunkcyjny ogrzewa zarówno wodę kierowaną do instalacji grzewczej, jak i wodę użytkową w osobnym zasobniku (podgrzewaczu pojemnościowym). Zapas wody w zasobniku ogrzewany jest do ustalonej temperatury, co zapewnia stały dostęp do ciepłej wody.

Kocioł dwufunkcyjny ogrzewa wodę w instalacji grzewczej oraz wodę użytkową. Woda użytkowa ogrzewana jest jednak w sposób przepływowy – tzn. w momencie jej poboru. Oznacza to, że kocioł ogrzewa wodę dopiero w chwili odkręcenia kranu. Kocioł dwufunkcyjny sprawdzi się dobrze w niewielkich domach z jedną łazienką oraz gdy punkty poboru wody w domu znajdują się w niezbyt dużej odległości od kotła.

DOBÓR KOTŁA GAZOWEGO

Aby kocioł pracował oszczędnie, musi zostać właściwie dobrany do budynku.

W internecie znajdziemy wiele kalkulatorów, które podpowiedzą, jakiej mocy kocioł jest nam potrzebny. Ale taki dobór powinniśmy traktować jako wstępny – musi on być zweryfikowany przez projektanta lub dobrego instalatora, ponieważ kocioł powinien dostarczać tyle ciepła, ile potrzebuje dom do jego ogrzania. Jeśli moc kotła będzie za mała, to w domu może być zimno, za duża moc kotła przełoży się z kolei na większe zużycie paliwa.

Zainwestuj w energooszczędną instalację gazową.

jak działamy
jak działamy

Podczas bezpłatnej konsultacji nasz doradca przygotuje ofertę, a także wyceni instalację.

Po podpisaniu umowy na wykonanie montażu pomożemy w uzyskaniu korzystnego finansowania.

Nasza doświadczona ekipa wykona profesjonalny montaż Twojej instalacji.

Opieka i indywidualne podejście na każdym etapie realizacji procesu.

Zacznijmy od bezpłatnej wyceny

Podaj kilka szczegółów na temat Twojej nieruchomości, abyśmy mogli dokładniej oszacować Twoje potrzeby.

Podaj swoje dane, a my przygotujemy dla Ciebie szczegółową wycenę i informacje o dostępnych środkach finansowych